Än finns det biljetter kvar!

Publicerad:

Vid lunchtid i dag är lite drygt 10 200 biljetter sålda till kvällens match mot Leksand i Scandinavium. Joel Lundqvist är Fansens Profil och honom träffar du i McDonalds Fans Corner, direkt efter matchen.

HÄR kan du smidigt köpa biljett till kvällens match mot Leksand.

Vi räknar med upp mot 11 000 åskådare i kväll mot Leksand.

I samband med matchen mot Leksand kommer vi att överlämna pengarna som samlats in till förmån för Tobias Oskarssons rehabfond. Tillsammans har vi samlat in över 100 000 kronor till fonden. Vi redovisar resultatet på isen strax före nedsläpp.

Men vi kommer kunna genomföra ytterligare en auktion till förmån för #stöttatobias.

Legendaren Börje Salming har skänkt en signerad hockeytröja, en signerad puck och ett signerat idolkort till Frölunda. Salmings gåva (tröja, puck och idolkort i ett bud) auktionerar vi ut i Frölunda-TV Scandinavium under första och andra paus i kväll. Startbudet är på 1 000 kronor och endast kontant eller kortbetalning gäller. Alla intäkter går oavkortat till Tobias rehabfond.

Fansens Profil är #20 Joel Lundqvist, framröstad av Frölundas fans under veckan. Du träffar Kapten Lundqvist i McDonalds Fans Corner vid sektion C, direkt efter kvällens match.

Välkommen till Scandinavium och den sista hemmamatchen i SHL.

Lördagen den 15 mars spelas den första SM-kvartsfinalen, kl 17:00 i Scandinavium.

Kommunikationschef Peter Gyllander